Obowiązki wynajmującego rusztowanie, których może uniknąć

Osoba wynajmująca rusztowanie omija szereg obowiązków związanych z nim bezpośrednio. W największym skrócie można powiedzieć, że gdy wypożyczamy rusztowanie, to nie interesuje nas nic więcej, ponad regulacje finansowe z firmą, od której je bierzemy.

Obowiązki, które nie ciążą na wynajmującym, a więc których unika to między innymi kwestia przechowywania rusztowania. Nie musi on jednakowo zajmować nim swojej przestrzeni lub wynajmować dodatkowo pomieszczeń czy garaży. Wypożyczający nie musi również martwić się o transport rusztowania, a co za tym idzie pojazd, który będzie spełniał właściwe normy, a także o odpowiednie zabezpieczenie rusztowania na czas podróży. To niesamowite ułatwienie, które zdejmuje ten obowiązek z barków zleceniodawcy. Wynajmujący rusztowanie nie musi się także martwić o stan rusztowania, ponieważ należy to do zadań firmy wynajmującej. Nie trzeba się zastanawiać, w jakim stanie jest konstrukcja, ponieważ w momencie, gdy zostaje ona wynajęta, musi być w stanie dobrym, bez wad, które stwarzałyby zagrożenie życia osób korzystających z rusztowania. Po każdym użyciu, po realizacji, rusztowanie jest za każdym razem sprawdzane pod kątem stanu technicznego. Więc wypożyczając je, również nie musimy tracić czasu na weryfikację całej konstrukcji i szukanie uszkodzeń, które warto odnaleźć ze względów bezpieczeństwa. Zlecając montaż firmie zewnętrznej, wynajmujący nie ma także obowiązku martwić się o poprawne postawienie rusztowania i złączenie elementów, co oszczędza czas i gwarantuje sprawne i poprawne wykonanie zlecenia.

Nietrudno więc zauważyć, że wynajem rusztowania to wygoda, komfort, ułatwienie i usprawnienie pracy, które w kosztach ogólnych naprawdę się wraca.

Rusztowanie – kupić czy wynająć?

W przypadku remontów wewnętrznych i zewnętrznych, które uwzględniają prace na pewnej wysokości, realizacja danych czynności jest do wykonania z użyciem drabiny. Jednak w przypadku prac, obejmujących swoim zakresem większy obszar ściany czy elewacji, korzystanie z pojedynczej drabiny byłoby nieefektywne. Do realizacji tego typu zleceń wykorzystuje się rusztowanie, czyli rodzaj platformy wysokościowej, budowanej doraźnie w miejscu prac. Rusztowanie składa się z segmentu metalowych rur, łączonych ze sobą, stanowiących szkielet rusztowania, a także podestów, nakładanych na szkielet, po których pracownicy się poruszają. Dylemat odnośnie do tego, czy kupić rusztowanie, czy je wynająć, sprowadza się między innymi do tego, czy chcemy przeprowadzić jedną pracę, czy tych prac będzie więcej. Jeśli ma to być jednorazowe zlecenie, wówczas wynajem jest rozwiązaniem rozsądnym i ekonomicznym. Odrębną sprawą jest to, czy mamy gdzie przechowywać rusztowanie, gdy nie prowadzimy prac, a także czy mamy odpowiedni środek transportu, by przewozić je z miejsca na miejsce. Ostatnią sprawą jest to, czy mamy ludzi do tego, żeby to rusztowanie zmontować w całość, a później dokonać demontażu. Jeśli nie, zawsze możemy skorzystać z pomocy specjalistycznych firm, jak RM Ruszt-Mont, które zarówno zmontują rusztowania, jak i również świadczą ich wynajem z dostarczeniem pod wskazany adres. Mowa tu zarówno o rusztowaniach elewacyjnych, przemysłowych, jak i specjalnych. Specjalistyczne firmy standardowo rozstawiają rusztowanie w ciągu 24 godzin, jednak oferują również szybki montaż do 3 godzin, za dodatkową opłatą.

Wróć do bloga