Wynajem rusztowań na budowę - zalety

Rusztowania to specjalistyczny sprzęt, który pozwala na wykonywanie różnego rodzaju robót na wysokości. Najczęściej rusztowania są używane przy pracach budowlanych, związanych z remontami i przebudowami oraz ocieplaniem budynków. Prawidłowo rozstawione rusztowania dają swobodny dostęp do wszystkich zewnętrznych części budynku i w zależności od swojej konstrukcji umożliwiają jednoczesną pracę wielu osób. Wiele firm dysponuje własnymi rusztowaniami, jednak nie w każdym przypadku będzie to rozwiązanie optymalne. Bardzo często o wiele korzystniejszy jest wynajem rusztowań od wyspecjalizowanej firmy. Zobaczmy, kiedy bardziej może opłacić się posiadanie własnego sprzętu do robót na wysokości, a kiedy lepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firmy zewnętrznej.

 

Dopasowanie rusztowania do potrzeb

Różnego rodzaju obiekty mają różną wysokość i powierzchnię elewacji. Rusztowanie musi być ściśle dopasowane do bryły budynku. Powinno więc zawierać odpowiednią ilość elementów, w zależności od tego, jak duży jest budynek. W przypadku zakupu rusztowania firma, która chciałaby wykonywać prace przy dużym obiekcie, musiałaby kupić zestaw składający się z większej ilości modułów. Nie stanowi to problemu, o ile sprzęt będzie często używany przy obiektach o podobnej wielkości. Jeśli jednak firma będzie obsługiwała mniejsze budynki, część sprzętu będzie leżała niewykorzystania, a środki przeznaczone na zakup nie będą dawały żadnego zysku. W takim przypadku o wiele bardziej opłacalny będzie wynajem rusztowania.

Podobna sytuacja będzie miała miejsce wtedy, gdy firma potrzebuje rusztowań jedynie przez ściśle określony czas, do konkretnego etapu robót, a przez resztę czasu nie będą one jej potrzebne. Również tutaj zakupiony sprzęt nie będzie należycie wykorzystany i wynajem przyniesie więcej korzyści.

 

Dodatkowe zalety wynajmu

Wynajem rusztowań ma także dodatkowe zalety. Firmy, które zajmują się taką działalnością, zwykle oferują dowiezienie sprzętu w określone miejsca, a za opłatą mogą je szybko i sprawnie rozstawić, a po zakończeniu robót rozebrać. Takie rozwiązanie oznacza, że nie trzeba angażować własnych pracowników do wykonania tego rodzaju prac. W przypadku dużego obłożenia zleceniami i naglących terminów taka perspektywa może być bardzo interesująca.

Wróć do bloga