Rusztowania przemysłowe – Warszawa

Firma Ruszt-Mont zajmuje się montażem rusztowań przemysłowych na potrzeby prowadzenia remontów i modernizacji, a także dla bieżącej obsługi różnych urządzeń i instalacji przemysłowych. Oferujemy duży wybór rozwiązań od najlepszych producentów, które umożliwiają nam dopasowanie się do potrzeb każdej branży i rodzaju zlecenia. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą i dużym doświadczeniem w wykonywaniu prac przy systemach rusztowań dla przemysłu. Zapewniamy elastyczne podejście i realizację najbardziej wymagających zleceń. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pozastałą ofertą w skład, której wchodzą m.in. rusztowania przejezdne, elewacyjne, specjalne i systemowe.

Rodzaje zastosowań rusztowań przemysłowych

Rodzaje zastosowań rusztowań przemysłowych obejmują wykonywanie prac przy obiektach przemysłowych, maszynach i urządzeniach, a także różnego typu instalacjach. Rusztowania przemysłowe są wykorzystywane również przy produkcji maszyn i urządzeń o dużych rozmiarach. W zależności od skali i rodzaju zastosowania, do budowy przemysłowych systemów rusztowań mogą być wykorzystywane zarówno różne rodzaje rusztowań przejezdnych, jak i rusztowania stałe – modułowe, ramowe, a także rozwiązania niesystemowe, np. rusztowania rurowo-złączkowe. Największą zaletą tego ostatniego typu rusztowań jest możliwość pełnego dopasowania wznoszonej konstrukcji do wymiarów i kształtu wybranego obiektu.

Rusztowania do remontów i modernizacji obiektów przemysłowych

Bardzo popularnym obszarem zastosowań jest wykorzystywanie rusztowań do remontów i modernizacji obiektów przemysłowych. Rusztowania wykorzystuje się przy pracach wykonywanych przy samych budynkach: np. do malowania czy wymiany paneli ściennych w halach stalowych, a także do prac przy remontach i obsłudze maszyn. Rusztowania przemysłowe, szczególnie w wersjach przejezdnych są stosunkowo często używane przy pracach remontowych i modernizacyjnych przy maszynach i liniach technologicznych, zwłaszcza przy ich dużych elementach. Są wykorzystywane m.in. przy naprawach taśmociągów, pieców, kruszarek minerałów.

Rusztowania do obsługi osprzętu w halach przemysłowych

Często spotykanym obszarem użycia sprzętu do prac na wysokości są rusztowania do obsługi osprzętu w halach przemysłowych. Rusztowania jezdne i stacjonarne konstrukcje samonośne są budowane w celu montażu czy konserwacji urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych czy różnego rodzaju odciągów do odpylania. Stosuje się je także przy pracach z instalacjami doprowadzającymi lub odbierającymi surowce i materiały, a także przy kontrolach instalacji mierzących stężenie różnych substancji czy systemach przeciwpożarowych.

Rusztowania dla obsługi i modernizacji instalacji przemysłowych

Rozwiązaniem, które jest dość powszechnie stosowane, jest także użycie rusztowań dla obsługi i modernizacji instalacji przemysłowych. W ten sposób zapewnia się dostęp do niektórych elementów instalacji elektrycznych, czy rurociągów transportujących gazy lub ciecze. Rusztowania są też używane przy obsłudze wszelkiego rodzaju instalacji odprowadzających spaliny, m.in. przy kominach przemysłowych. Rusztowania przemysłowe ułatwiają również obsługę zbiorników i silosów, a także konserwację chłodni kominowych. Bardzo często rusztowania przemysłowe różnych typów są używane do napraw i kontroli systemów transportu wewnętrznego – wszelkiego rodzaju taśmociągów i linii transportujących.

Rusztowania dla zapewnienia ruchu wewnątrz zakładu pracy

Kolejnym obszarem, gdzie są stosowane rusztowania przemysłowe, jest zapewnienie transportu i komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa. Rusztowania dla zapewnienia ruchu wewnątrz zakładu pracy to różnego rodzaju kładki, schody i przejścia, wykorzystywane szczególnie dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas różnego rodzaju prac remontowych i modernizacyjnych. Tego rodzaju rozwiązania są też nieraz wybierane jako alternatywa dla stałych konstrukcji stalowych, np. podczas ich wymiany czy napraw.